Арестович: кількість обстрілів цивільних об’єктів буде більшою

Арестович: кількість обстрілів цивільних об’єктів буде більшою

Ракетний залп / Фото: Аereo.jor.br

Щоденні вечірні брифінги та інтерв’ю радника офісу президента Олексія Арестовича для багатьох українців, які не на передовій, є не лише джерелом інформації, а й свого роду заспокійливим засобом. 9 травня в РФ вся країна самовіддано відзначала перемогу СРСР у найстрашнішій війні минулого століття, ведучи найстрашнішу війну цього століття. Цього дня Арестович попередив українців, що агресор не зупиниться і слід очікувати на ескалацію обстрілів мирних міст і сіл.

В інтерв’ю російському правозахиснику та опозиціонеру Марку Фейгіну він сказав, що останніми днями російські війська стали економити високоточні ракети. Це пов’язано з тим, що їхня кількість вже можливо підходить до критичної, тому із запасників витягли старі, ще радянського виробництва, крилаті ракети Х-22 «Буря» або «Виріб Д-2». У країнах НАТО їх кваліфікують як AS-4 Kitchen (Кухня).

Це надзвукова протикорабельна ракета повітряного базування (запускається з літаків) великої дальності — до 300 км. Може нести як звичайний фугасно-кумулятивний заряд, і ядерну начинку. Великий мінус цих ракет — вони дуже неточні, відхилення від цілі може становити 200-300 м. А це означає, що попадань у важливі інфраструктурні об’єкти буде менше, а в цивільні, зокрема й житлові будинки, побільшає.

Арестович додав, що це не означає, що високоточні ракети противник не використовуватиме. Просто там вирішили заодно утилізувати і старе озброєння:

«Одна з цілей цієї війни — відстріляти все старе та випробувати все нове озброєння. Вони це роблять. Але все-таки заощаджувати почали. А стрілятимуть ще довго і високоточними, і низькоточними».

Західна розвідка стверджує, що Росія ще має більше 2-х тисяч крилатих ракет, незважаючи на те, що по Україні вже випустили як мінімум 2100 штук. Близько чверті їх збили українські ППО, близько 10% просто не здетонували. Але використання цього виду озброєння – одна із складових російської агресії. Заступник міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону сказала, що у ворога є достатній запас комплектуючих для виробництва ракет, закуплених ще до введення санкцій. Тому ресурс, щоб воювати далі, РФ ще має, розслаблятися рано. Але з дня на день прийде зброя із США за програмою ленд-ліз, зокрема, і протиракетні системи. Тоді і «будем посмотреть», як кажуть в Одесі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.