Апарат NASA показав, як виглядає світанок на Марсі

Апарат NASA показав, як виглядає світанок на Марсі

Світанок на Марсі / фото: NASA

Цього разу NASA надало на широкий огляд дійсно красиву новину з Марса. На сайті розмістили знімок світанку. Зробив його невеликий космічний вертоліт Ingenuity.

Про це повідомляє Space.com.

Цей вертоліт є помічником марсохода Perseverance. Спочатку його створили для того, щоб перевірити: чи зможе літальний апарат здійснювати польоти в тонкій марсіанській атмосфері. Переконавшись в тому, що це реально, вертоліт стали запускати для знімання фото і відео з неба. Також він допомагає координувати роботу марсохода.

Останні знімки, які надіслали в NASA з Марса вражають своєю красою. Всі ми знаємо про красу земних світанків. Тепер стало зрозуміло, що марсіанські не гірші.

Відомо, що Ingenuity здійснив вже майже 50 успішних польотів. Під час останнього він пролетів дистанцію в 500 метрів. В основному його використовують для пошуку ознак життя і для вивчення кратера Езеро. Марсохід і вертоліт потрапили на Червону планету у 2021 році й з того часу активно допомагають досліджувати поверхню Марса, збирають зразки грунту, роблять знімки. Надалі це допоможе з колонізацією.

Вчені кажуть, що через велику відстань між Землею і Марсом, зв’язок з Ingenuity і Perseverance може затримуватися на 5-20 хвилин. Все залежить від положення планет. Летальний апарат сам підійматися в небо і також самостійно здійснює посадку.

Варто зауважити, що знімок був зроблений випадково. Коли його отримали дослідники, були приємно здивовані. Уявіть тільки, який був шанс спіймати на камеру світанок на Марсі? Але це сталося і тепер ми всі можемо спостерігати естетику сходу сонця на Червоній планеті. І нехай це не допоможе в колонізації, але видовище дійсно захоплює дух.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.