Аналітики назвали ймовірну причину скасування в Росії парадів

Аналітики назвали ймовірну причину скасування в Росії парадів

Парад у Росії / фото з відкритих джерел

Скасування урочистостей та військових парадів в деяких регіонах Росії на День Перемоги може бути викликано браком військової техніки, зокрема й танків, через масштабні втрати у війні з Україною. Це вказує на серйозні проблеми у Кремлі та нездатність влади гарантувати безпеку всередині Росії під час святкування.

Про це повідомляє Atlantic Council.

Видання акцентує увагу на тому, що на офіційному рівні Москва пояснює скасування парадів міркуваннями безпеки на тлі російсько-української війни. Однак дедалі більше експертів говорять про те, що російська армія насправді має брак танків і військової техніки, тому й намагається уникнути висвітлення масштабу своїх втрат.

Якою б не була справжня причина скасування парадів на честь Дня Перемоги цього року, прийняте рішення є болючим ударом для Володимира Путіна. Це натяк на “похмуру реальність”, яка стоїть за “оптимістичним пропагандистським зображенням” невдалого вторгнення в Україну, зазначають аналітики видання.

“Значення Дня Перемоги для національної ідентичності в путінській Росії та тісний зв’язок свята з війною в Україні роблять скасування цьогорічного параду особливо ганебним. Інші публічні урочистості можна було б без зайвого галасу відкласти чи скасувати, але несвяткування Дня Перемоги вказує на серйозні проблеми, які важко приховати навіть у жорстко контрольованому інформаційному середовищі Росії”, – зазначається у виданні. 

Atlantic Council підкреслює, що у той час, як кремлівські пропагандисти продовжують наполягати на тому, що вторгнення в Україну йде за планом, очевидна нездатність влади гарантувати безпеку всередині Росії під час цього найважливішого національного свята свідчить про протилежне.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.