Аналітики ISW визначили ключову ціль Путіна у війні

Аналітики ISW визначили ключову ціль Путіна у війні

Російські окупанти / фото: ВВС

Путін зацікавлений у довготривалій військовій “спецоперації” та окупації нових територій. Показово, що інфопростір Росії схвально сприймає імперіалістичні плани очільника Кремля, що робить передумови для затягування війни проти України.

Про це йдеться у щоденному зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Американські аналітики впевнені, що президент Росії Володимир Путін створює умови для затяжної загарбницької війни в Україні. Під час зустрічі з Радою при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини Путін зазначив, що «спецоперація» в Україні може бути «тривалим процесом», а загарбання нових території — суттєвим досягненням для Росії.

“Путін вигідно порівняв себе з російським царем Петром І, зазначивши, що Росія тепер контролює Азовське море, за яке воював і боровся цар”, – зазначає ISW.

Це посилання на російську імперську історію явно відображає нинішні цілі Путіна в Україні як відверто імперіалістичні і все ж таки максималістські. Президент РФ змушує російську аудиторію готуватися до затяжної, виснажливої війни в Україні, яка, як і раніше, спрямована на завоювання додаткових українських територій, – пояснюють аналітики інституту.

Показово, що російський інформаційний простір позитивно відреагував на заяву Путіна, що створює додаткові умови для затягування війни. Один блогер, порівнявши Україну з Сирією, зазначив, що російські війська розпочали значні перемоги на полі бою лише через роки після початку операції.

В ISW зазначають, що Кремль почав створювати інформаційні умови для затягування війни в Україні ще з літа цього року, після того, як російські сили не змогли забезпечити та утримати свої основні цілі. На думку експертів, така інформаційна стратегія принципово несумісна з будь-якими дискусіями про припинення вогню чи переговори. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.