Аналітики ISW оцінили можливість наступу з Білорусі

Аналітики ISW оцінили можливість наступу з Білорусі

Наступ з Білорусі / фото: Генштаб ЗСУ

Незважаючи на кількамісячний тиск з боку Кремля, Лукашенко до останнього  намагається уникнути прямої участі у війні Росії з Україною. Вже й логічна підстава з’явилася у вигляді начебто “загрози з боку НАТО”, аби не долучати білоруську армію до прямих воєнних дій в сусідній країні. 

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Дослідники пишуть, що Олександр Лукашенко звинуватив Київ та країни НАТО у збільшенні кількості провокацій на прикордонних ділянках, мовляв, таким чином Україна намагається втягнути у війну сили Альянсу.

“Лукашенко заявив, що білоруським чиновникам вдалося стримати потенційного супротивника від застосування військової сили проти Білорусі, а НАТО нарощує сили та активізує бойову підготовку в сусідніх країнах”, — повідомляють в ISW.

Американські експерти вважають, що білоруське керівництво навмисно створює образ загрози зі сторони країн НАТО для підстав стверджувати про необхідність захисту кордонів Білорусі. На думку Лукашенка, це дає необхідні інформаційні передумови аби нівелювати спроби Кремля витягнути білоруські війська у військові дії на території України.

Такої ж позиції притримується і Міністерство оборони Білорусі, заявляючи, що наразі ведеться підготовка армії до захисту своїх кордонів, а не до прямої війни.

Вцілому, ISW вважають можливість прямого вступу Білорусі у війну малоймовірною і не бачать ознаки формування ударного угруповання на території країни.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.