Американський пілот назвав переваги та недоліки F-16

Американський пілот назвав переваги та недоліки F-16

Ден Хемптон / фото: Facebook

Винищувачі F-16 мають різноманітні можливості і здатні ефективно функціонувати в складних умовах, не вимагаючи великої інфраструктури. На думку Дена Хемптона, застосування F-16 надасть істотну підтримку у контрнаступі Збройних Сил України та у перспективі значно зміцнить оборону країни.

Про це повідомляють Факти.

“F-16, окрім того, що є винищувачем “повітря-повітря”, він також дуже, дуже хороший у підтримці з повітря та допомагає військам на полі бою, коли вони просуваються вперед і атакують. Це одна з речей, на відпрацювання яких американські пілоти F-16 витрачають багато часу. Я не впевнений щодо України, але це те, чого можна навчитися,” – сказав пілот

За твердженням Хемптона, фактично обслуговування винищувачів F-16 не є настільки складним, як стверджують багато критиків.

Однак єдина вразливість даного винищувача пов’язана з можливими пошкодженнями двигуна.

“Він (двигун – Ред.) має такий великий впускний отвір, щоб забирати повітря. Якщо злітно-посадкові смуги та доріжки не зовсім чисті, то все, що на землі, може засмоктати в двигун. Але ми літали на цих літаках в Іраку та Афганістані та інших місцях, де не дуже чисто. І в цьому насправді немає проблем,” – сказав Гемптон.

За словами пілота, присутність винищувачів F-16 зміцнить психологічний настрій збройних сил України.

Також це вплине на росіян, оскільки їм не подобаються західні технології і вони знають, на що здатні ці літаки.

“Найприємнішим у F-16 у довгостроковій перспективі є те, що коли вони у вас є і у вас є ВПС, які керують ними та мають досвід літати на них, то будь-хто, як Росія, хто думав би про напад на Україну, подумав би ще раз. В цьому випадку вони точно знали, що би їм протиставили, тому що Україна і Росія мають схожу військову техніку. Зовсім інша справа, коли ти борешся з кимось, у кого зовсім інше обладнання. Тож це дуже хороший стримувальний фактор на майбутнє,” – додав Ден Гемптон.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.