Американські реактивні установки HIMARS: чим вони допоможуть ЗСУ

Американські реактивні установки HIMARS: чим вони допоможуть ЗСУ

Американська реактивна установка HIMARS / фото: army.mil

Журналісти надали інформацію щодо того, що адміністрація президента США Джо Байдена має намір найближчим часом передати Україні реактивну артилерію M142 HIMARS. Чим же вона зможе допомогти ЗСУ у боротьбі з окупантами?

Про це повідомляє The War Zone.

Ще у квітні почали говорити, щоб Україна змогла придбати для війни з Російською Федерацією американські реактивні установки HIMARS. Особливістю цих установок є те, що вони стріляють 227 міліметровими ракетами. Можуть використовуватись при необхідності високоточні ракети. Розробники установок зазначають, що озброєння може використовуватися для обстрілу балістичними ракетами ATACMS, що мають невелику дальність.

Якщо говорити про ракети з максимальною дальністю ураження, які можуть використовуватися для даної системи, то можуть застосовуватись М30 (боєголовка суббоєприпасу) та М31 (унітарна боєголовка). Вони відрізняються тим, що можуть бути точно наведені на ціль. Керування здійснюється за допомогою GPS. Поразка цілей може проводитися на відстані до 70 кілометрів. Якщо ж будуть використані ракети більшого розміру, то їхня дальність дії становить вже майже 300 кілометрів.

HIMARS вважаються не просто універсальними установками для ведення вогню різними ракетами. Системи відрізняються високим показником точності, особливо, якщо порівнювати з іншими відомими системами залпового вогню. Американські установки значно перевершують за параметрами те озброєння, яке є в розпорядженні України на сьогоднішній день.

HIMARS є сучасною системою РСЗВ, що має налагоджений ланцюжок виробництва. Тому не складе ніяких труднощів закупити до них достатню кількість снарядів. Більш складна ситуація з «Ураганами» та «Градами».

За рахунок наявності високоточних снарядів, ЗСУ зможуть швидко усунути найбільш чутливі об’єкти ворога, до яких можна віднести командні пункти. Крім того, це можливість знищити РСЗВ Росії. Керовані ракети допоможуть підтримувати українські війська на великій відстані і дадуть значно перевагу. Якщо ж вдасться використати далекобійні ATACMS, то в такому разі контрнаступ піде дуже швидко.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.