600 років тому у Франції свиню засудили до страти за вбивство

600 років тому у Франції свиню засудили до страти за вбивство

У Франції свиню засудили до страти за вбивство / Фото: Universal History Archive

У Середньовіччі досить часто проводилися суди над тваринами і навіть виносилися вироки точно так, як і людям. Тварин звинувачували в різних злочинах. Вони могли вчинити вбивство, зіпсувати врожай і навіть майно.

Про це повідомляє Ancient Origins.

Великих тварин, якщо вірити виявленим записам, страчували або ж засуджували до вигнання. Дрібні негайно відлучалися від церкви. На сьогоднішній день найбільш популярним судом залишається той, який провели 9 січня 1386 у Франції, у місті Фалез. Обвинуваченою виявилася молода свиня, яка напала на дитину віком трьох місяців прямо у її ліжечку. Вона сильно покусала малюка, що спричинило його смерть.

Свиню відразу ж заарештували за скоєне вбивство та відправили до в’язниці. Через деякий час над твариною провели справжнісінький суд. Усі дії виконувались точно так, як і у випадку з людьми. В результаті свиню визнали винною у злочині. Вирок виявився дуже жорстоким. Тварині необхідно було у вигляді покарання завдати каліцтва, а потім стратити шляхом повішення. У той день, коли відбувалася страта, на свиню одягли кальсони з жилетом, а потім відправили до шибениці, яка була встановлена ​​на ринковій площі.

Як демонструють історичні свідчення, над свинями в Середньовіччі досить часто відбувалися суди. Причиною цього могло стати те, що свині мали більше свободи, ніж решта тварин. Крім того, судилася й інша худоба. Часто на лаві підсудних опинялися півні, бики, кози, собаки.

Фахівці довгі роки намагалися розібратися в такому цікавому явищі, яке, на щастя, залишилося в далекому Середньовіччі. Вчені вважають, що судити тварин почали практично відразу після того, як люди стали наділяти деяких із них моральною свободою волі. Це говорить про те, що частина тварин цілком можуть точно як і люди відповідати за свої дії та різного роду злочини.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.