5 листопада — яке церковне свято відзначають в цей день

5 листопада — яке церковне свято відзначають в цей день

Яке церковне свято 5 листопада / фото: freepik.com

Для вірян 5 листопада — це велике свято. Вони в цей день згадують Якова Молодшого. Також сьогодні відзначають іменини чоловіки з такими іменами: Афанасій, Олександр, Іван, Омелян, Ігнатій, Петро, Яків. І тільки жінки з ім’ям Єфросинія, відзначають іменини в цього дня.

Що можна робити та чим не можна займатися в день спогадів Якова Молодшого, читайте далі.

У християн дуже багато свят і днів шанування пам’яті. Уцерковлені люди століттями дотримуються традицій і звичаїв. Кожен християнин може також слідувати цим шляхом.

Яків Молодший був одним з 70 апостолів, його ще називали «братом Господнім». Є версія, що цей святий доводився двоюрідним братом Ісусу Христу чи був сином Йосипа. Чоловік загинув у муках від рук юдей. На момент загибелі йому було 63 роки.

Згідно з віруваннями, традиційно до 5 листопада чоловіки закінчували всі роботи з підготовки до зими (заготовляли дрова, закінчували зі збором сіна). 

Якова вважають покровителем чоловічої роботи. У цей день прийнято «загодовувати» землю. У далекому минулому люди випікали пиріг, розламували його і розкидали по полю або городу. Вважалося, що птахи з’їдять крихти та своїм співом задобрять землю, тоді й урожай буде щедрим.

Також є багато народних прикмет, пов’язаних з 5 листопада, ось тільки деякі з них:

  1. У цей день Дощова погода — буде врожайним рік.
  2. Випав сніг — зима буде теплою.
  3. Якщо холостий хлопець не роздасть борги до 5 листопада, то не одружиться протягом наступного року.
  4. Якщо в цей день буде град — варто чекати холодну зиму.

У це свято не можна поручатися за людей, яких ви не знаєте. Також важливо уникати скандалів, лайок та суперечок. Будь-яка лайка очорнює душу, а християни повинні цього уникати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.