4 способи, як позбутися вогкості у квартирі

4 способи, як позбутися вогкості у квартирі

Як позбутися вогкості у квартирі / фото: freepik.com

Вогкість у квартирі — явище часте, особливо у старих будинках. Боротися з нею дуже складно, тому що вона пробирається всюди: в стіни, в текстиль, в меблі. Запах вогкості дуже складно усунути, а найгірше, те, що це впливає на здоров’я людини. Як боротися з такою проблемою і не нашкодити?

Про це повідомляють Новини Планети.

Перше, що потрібно зробити, знайти джерело вогкості, а потім вже обирати метод боротьби. Постійне провітрювання, використання осушувача повітря — це також потрібно робити, але набагато важливіше зрозуміти, звідки вогкість береться.

У “панельках” (багатоквартирні будинки з панелей) часто причиною появи вогкості є порушення щільності стін. В порожнечах накопичується волога, звідси й всі проблеми. Перші поверхи можуть постраждати через вогкість в підвалі. Тому дуже важливо, щоб водопровід, каналізація та опалення були замінені на нові, а в самому підвалі було сухо і чисто.

Регулярна сушка білизни в приміщенні теж може привести до того, що у квартирі з’явиться вогкість. Проблема може бути в вентиляції (порушена конструкція, забита шахта). Необхідно ретельно перевірити весь будинок, встановити в яких квартирах вогкість і шукати її джерело.

Вогкість завжди супроводжується неприємним запахом і цвіллю. Вивести це складно, але можна. Щоб мінімізувати ризики, обов’язково потрібно зробити наступне:

  1. Поставити примусову вентиляцію у ванній кімнаті.
  2. Якомога рідше сушити одяг і постільну білизну у квартирі.
  3. Встановити на кухні потужну витяжку і користуватися нею під час готування.
  4. Замазати всі щілини в стінах і столярних вікнах.

Обов’язково перевірте, чи немає течі в трубах. Пам’ятайте, про регулярне провітрювання квартири в будь-яку пору року. З цвіллю можна впоратися самостійно, якщо вона не дуже глибоко вразила стіни. Для цього допоможе розчин бури в пропорції 1 до 10. Ним необхідно затерти уражені ділянки за допомогою жорсткої щітки.

Якщо у вас немає бури під рукою, використовуйте концентрований розчин господарського мила. Їм потрібно замити проблемні місця, добре протерти. Візьміть пів кілограма мила і розчиніть в п’яти літрах води. Для боротьби з неприємним запахом допоможе нашатирний спирт і оцет. Також можна використовувати білизну або марганцівку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.