128-річна мешканка Африки розкрила секрет свого довголіття

128-річна мешканка Африки розкрила секрет свого довголіття

Джоанна Мазібуко / фото: Youtube.com

Мешканка Південної Африки, а саме Північно-Західної провінції відсвяткувала свій черговий день народження. Їй виповнилося вже 128 років. Жінка вирішила поділитися з усіма своїм секретом такого довгого, активного та щасливого життя.

Про це повідомляє Daily Mirror.

Джоанна Мазібуко народилася на кукурудзяній фермі 11 травня 1894 року. Вона була старшою дитиною у сім’ї. Загалом її батьки мали 12 дітей. До сьогоднішнього дня крім Джоанни живі ще три її брати і сестри.

Жителька Південної Африки вважає, що вона змогла дожити до такого поважного віку завдяки тому, що в її раціоні було дуже багато свіжого молока і дикого шпинату. Саме це є її основним секретом довголіття. Водночас, жінка зазначає, що на сьогоднішній день її харчування досить сильно змінилося.

Мазібуко поділилася своїми спогадами про те, як вона за старих часів жила на величезній фермі. Довгожителька розповіла навіть дуже цікаву історію про те, як сталася навала сарани. Її можна було легко ловити. Тому діти ловили комах і потім смажили. Мазібуко зазначила, що створювалося враження, що вони їли справжнісіньке м’ясо.

Африканка розповіла, що вона стала дружиною вдівця Ставана Мазібука. При цьому жінка додала, що не може вже згадати, скільки їй було років, коли вона виходила заміж. Під час їхнього шлюбу народилося семеро дітей. Потім подружжя стало щасливим дідусем і бабусею, адже в них було 50 онуків, а потім уже й правнуків.

Після того як помер чоловік, Джоанна почала самостійно заробляти собі на життя. Вона виконувала різноманітну домашню роботу для тих, хто був власниками великих ферм. Вона могла погладити одяг або прибрати будинок. Починаючи з 2001 року Мазібуко почала потребувати доглядальниці, тому вона живе з нею аж до сьогодні. За 20 років спільного життя між жінками сформувався досить міцний зв’язок.

На 128-й день народження влада подарувала Джоанні диван. Крім того, мер Матлосани Джеймс Тсолела зазначив, що потрібно докласти максимум зусиль, щоб довгожителька все ж таки змогла потрапити до Книги рекордів Гіннесса.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.