100 днів найстрашнішої та безглуздої війни Росії проти України: трансформації, підсумки, перспективи

100 днів найстрашнішої та безглуздої війни Росії проти України: трансформації, підсумки, перспективи

Українські воїни / фото: 24tv.ua

3 червня 2022 року – знакова дата. Рівно 100 днів тому, віроломно, без оголошення війни, о 4.25 ранку російська армія вторглася на територію суверенної держави України. Пам’ятаєте радянську пісню часів ВВВ: «… рівно о 4-й ранку Київ бомбили і нам повідомили, що почалася війна»? Вже з цієї миті стало ясно — на нашу землю прийшла страшна біда, а ворог — такий же безжальний і нахабний, як тоді фашистська Німеччина.

Все пішло не так!

Як і в тій війні, бліцкриг агресора не вдався, хоча майже весь світ був упевнений — Україна не зможе довго протистояти величезній Росії, яка має «другу армію у світі». Але українське прислів’я говорить: “Не так сталося, як гадалося“! Замість запланованих російською владою кількох днів війна триває вже 100, і при цьому жодної із заявлених на початку стратегічних цілей агресору досягти не вдалося. А ось чого РФ вдалося «досягти» – читайте далі.

Не взято жодне велике місто, крім Херсона. У перші дні від несподіванки українські війська дали можливість зайти ворогові далеко на територію країни і підійти впритул до Києва. Але вже за кілька днів їм довелося ганебно бігти і швидко міняти основні цілі інтервенції, щоб зробити “гарну міну при поганій грі”.

Вже за перші тижні військових дій стали очевидними численні трансформації у розумінні, що таке РФ і наскільки хворі на фашизм не тільки її влада, а й більшість населення. Їхня армія — не благородні воїни, а збіговисько мародерів і вбиць мирних жителів, техніка майже вся застаріла, ще радянська, все розікрали.

Світ перестав боятися Росію та став поважаты Україну. І майже всі країни стали підтримувати нашу країну і морально, і фінансово, і зброєю. У Заходу ще є побоювання, що неадекватний Путін та його поплічники, у відчаї від невдач на фронті, можуть розв’язати ядерну війну, але людство сподівається, що розсудливість та інстинкт самозбереження візьмуть гору в цьому шантажі всепланетарного масштабу.

Особливо слід зазначити провал РФ на інформаційному фронті. Нескінченна пропагандистська брехня своєму народу про перемоги та героїзм їх збройних сил змушує владу просто «закривати країну» від зовнішнього впливу, щоб росіяни не дізналися правди. Їх уже «звільнили» від найпопулярніших у світі соцмереж, ТБ та радіо-каналів, вигадали кримінальні статті за поширення справжньої інформації про втрати та поразки в цій війні, яку підло називають спецоперацією. У зведенні Генштабу ЗСУ за 3 червня подано більш-менш реальні підсумки військових дій за 100 днів, які пройшли з 24 лютого.

100 днів найстрашнішої та безглуздої війни Росії проти України: трансформації, підсумки, перспективи

А російський прес-секретар Міноборони РФ, патологічний брехун Конашенков все твердить — втрат немає, все йде за планом. А ще більше бреше про те, як героїчно веде себе їхня армія. Одні герої пострілом із РПГ розбивають прямо по 10 українських танків за раз, інші браві кадировці з автомата збивають винищувачі та гелікоптери. Чого тільки варті офіційні заяви, що вже у перші дні вони знищили всю військову авіацію та ППО України. Російські лохи перед телевізором розчулюються, що вже збито 1435 «нацистських» літаків, при тому, що на початок вторгнення їх у ВВ ЗСУ було трохи більше сотні (Вікіпедія пише — 124 бойові та навчально-бойові літаки, близько 63 транспортних, спеціальних та навчальних літаків , близько 46 транспортних та спеціальних вертольотів, понад 322 системи ППО). Танків вони також знищили кілька тисяч, хоча в результаті бойових машин побільшало, ніж до війни за рахунок «взятих у росармії в полон».

Список можна продовжувати довго. Звичайно, і з нашого боку є великі втрати, але їхній рівень несумірний. Недаремно наш президент Володимир Зеленський, який став найвпливовішим політиком світу, каже, що для нас головне — життя людей, а території ми повернемо, коли зможемо.

Що буде

Загалом, здається, що Міноборони РФ, та й уся Росія, живуть у якомусь паралельному вимірі. Але й там на них нічого хорошого не чекає. З дня на день почне надходити нова потужна зброя по ленд лізу і співвідношення сил зміниться кардинально. Не допоможуть Росії жодні крилаті ракети та «героїзм бойових бурятів». Вони це вже відчувають і знають, що і по Кримському мосту вдаримо без сумніву. На швидке закінчення війни сподіваються не варто. Дай Боже, до кінця літа ЗСУ перейде в контрнаступ і пожене окупантів із нашої землі. Багато хто впевнений, що вдасться звільнити не лише Донбас та південні області, а й Крим. Частина аналітиків обережніша і вважає, що після ліквідації ракових пухлин ДНР/ЛНР таки будуть переговори і повертати Крим доведеться дипломатичним шляхом.

У будь-якому випадку всі впевнені, що перемога буде за нами. Тож слава Україні та її захисникам!

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.