Цікаві наукові факти про Сонце
 Культура  27.01.2017660  05.0

Сонце знаходиться в центрі Сонячної системи, де на сьогоднішній день є найбільшим об'єктом. Воно містить 99,8 процентів від всеї маси нашої сонячної системи і більше майже в 109 разів діаметру нашої планети - близько одного мільйона Земель може поміститися усередині Сонця. Уявив ці розміри хоча б на мить, можна збагнути яку крихітну частину в цьому світі займає людство.  Новини науки та новітніх технологій, дослідження космічного простору та спостереження за надзвичайними моментами та явищами нашого всесвіту дають можливість нам уявити ту безгранну величність світу в якому ми живемо.

Як відомо, температура на видимій частині Сонця становить близько 10 000 градусів за Фаренгейтом (5500 градусів за Цельсієм), в той час як температура в ядрі досягає більш ніж 27 млн F (15 мільйонів C). Енергію ядерних реакцій можна порівнювати з вибухом 100 млрд тонн динаміту кожної секунди, відповідно до НАСА.

Сонце є одним зі ста мільярдів зірок в Чумацькому Шляху. Воно обертається близько 25 тисяч св.р. від галактичного ядра, завершуючи революцію один раз в 250 мільйонів років або близько того. Також ця зірка є відносно молодою, належить до покоління тієї частини зірок, відомих як Популяція I, що відносно багаті елементами більш важчими ніж гелій. Старше покоління зірок називається Популяція II, і, можливо, існувало більш раннє покоління Популяція III, хоча жодного з варіанта цього покоління не відомо досі.

Нещодавно телескоп Alma отримав перше фото Сонця, що в свою чергу відкрило ряд нових тонкостей та особливостей поверхні палаючої зірки.

Формування та еволюція

Сонце народився близько 4,6 мільярда років тому. Багато дослідників наголошують на тому, що сонце і решти Сонячної системи були утворені з гіганта, обертаюча хмара газу і пилу, відома як сонячна туманність. У міру того як туманність звалилася через її тяжкісит, вона розвернулась швидше і була сплющена в диск. Велика частина матеріалу була розкидана у напрямку до центру, що сформувало сонце.

Сонце має досить ядерного палива, щоб залишатися таким як зараз ще на протязі пяти млрд років. Після цього, воно буде набухати, щоб перетворитись в червоного гіганта. Зрештою, воно пролив свої зовнішні шари, а інші ядра зруйнуються, стане білим карликом. Повільно, воно буде зникати, щоб увійти в завершальну фазу, тьмяним, прохолодним об'єктом, який іноді називають чорним карликом.

Магнітне поле

Сила магнітного поля Сонця, як правило, тільки в два рази сильніше, ніж поле Землі. Проте, воно стає високо концентрованим в невеликих районах, досягаючи сили до 3000 разів більше, ніж зазвичай. Ці злами і вигини в магнітному полі розвиваються, тому що сонце може обертатись швидше на екваторі, ніж на більш високих широтах, а його внутрішні частини спроможні обертатись швидше, ніж на поверхні. Ці спотворення створюють різні явища, починаючи від сонячних плям до вражаючих вулканів, відомих як спалахи на Сонці і корональні викиди маси. Смолоскипи є найбільш сильними виверженнями в Сонячній системі, в той час як викиди корональної маси менш схильні до агресії, але пов'язані з екстраординарною кількістю речовин при викиді - один викид може винести близько 20 мільярдів тонн (18 млрд тонн) матерії в просторі.


Загрузка...

Всего комментариев: 0